Вибір віри – шлях у Європу

2013-07-31

/Files/images/sto/DSCF0798.JPG

«Вибір віри – шлях у Європу» - під такою назвою уНовосанжарській ЦРБ відбуласяінформаційна година, присвячена 1025річчю Хрещення Русі. Напередодні учитальній залі була розгорнуталітературно – мистецька виставка«Святині рідної землі». Окрасою їїстали ікона Казанської Божої Матері(вишивка Коломійця Андрія), вбранарушником ХІХ ст.., та картина С.Чорнобай , «Яблунева повінь».Учасниками цього заходу стали активні читачі бібліотеки - викладачі музичноїшколи, вчителі , учні, працівники ЦССМ.

Бібліотекар відділу обслуговування Федорець Г.С. докладно ознайомилаприсутніх з шляхами поширення християнства на теренах сучасної України,привела фактичні свідчення, які пропонує церковна і світська наука стосовноісторичності цієї події. Ознайомила з літературою, представленою накнижковій виставці.

Про наслідки і значення Хрещення Русі в своєму виступі говорила завідуючавідділом обслуговування ЦРБ Паттієва Т.І.:

Заслуга князя Володимира полягає в тому, що він як будівничийдержави зрозумів, що знайти визнання у світі,бути прийнятим у колоєвропейських держав можна лише прийнявши християнство, яке буловершиною досягнень тогочасної цивілізації. Хрещення Київської Русіпереросло суто церковну подію, а набуло цивілізаційного значення.Київська Русь стала однією з наймогутніших держав Європи. Зприйняттям християнства на Русі поширилася писемність. Володимирзакладав школи, будував церкви спершу в Києві, а згодом по іншихмістах. Прийняття християнства не прийшло до безпосередньогополітичного опанування Русі Візантією, а відкрило новійхристиянізованій спільноті зв'язки з далекими і близькими сусідами,слід уважати найпозитивнішим наслідком акту хрещення Русі .

Кiлькiсть переглядiв: 130